Na svom zvaničnom @IntelGraphics Twitter nalogu, Intel je počeo sa objavom tizera za dugo iščekivanu Xe HPG grafičku arhitekturu. Ova tehnologija stoji iza kompanijinih grafičkih karti sa fokusom na gejming kategoriju.
Ukoliko su nedavne glasine tačne, Intelov novi Xe HPG (High Performance Gaming) grafički čip će navodno isporučiti nivo performansi koji je u istom rangu sa AMD RX 6700 XT i Nvidia RTX 3070 modelima.
Pomenuti tizer je znak da Intel planira da uskoro predstavi svoj prvi Xe HPG gejming GPU, a nema sumnje da je današnjem tržištu grafičkih karti potreban novi snabdevač čipova.
Intelovim ulaskom na gejming tržište grafičkih karti, AMD i Nvidia će dobiti potrebnu konkurenciju, što će dodatno uzdrmati GPU tržište, kao i ponudu gejming notebook/laptop uređaja.
Izvor: Overclock3d
Benchmark možete pratiti i na društvenim mrežama | Facebook | Twitter | Instagram | YouTube |
Na Benchmark forumu uvek možete učestvovati u kvalitetnim i aktuelnim diskusijama iz IT industrije