Above Avalon je analitička platforma koja prati performanse kompanije Apple na tržištu još od prvog iPhone-a. Prema navodima Neil Cybara, osnivača analitičke kompanije, Apple je dostigao milijardu aktivnih telefona tokom 2020. godine.
Stopa rasta baze iPhone korisnika je usporena usled visokog zasićenja tržišta. Tokom poslednje tri godine, zabeleženo je i manje novih iPhone korisnika. Za 2020. godinu očekivanja su da će 80% korisnika nadograditi stariji iPhone, a samo svaki peti telefon će biti u rukama novog korisnika.
Prognoze ukazuju na to da će Apple uspeti da dostigne prodaju od 250 miliona telefona zaključno sa četvrtim tromesečjem 2021. godine.
Kako bi održao jaku prodaju, Above Avalon sugeriše da će Apple morati da se fokusira na poboljšanje tehnologija kamere, povećavajući vrednost posedovanja iPhone-a, kao i funkcija koje telefon može da obavlja.
Analiza kompanije se završava prognozama da će Apple Watch uskoro zabeležiti dve milijarde prodatih primeraka ovog pametnog sata.
Izvor: GSMArena
Benchmark možete pratiti i na društvenim mrežama | Facebook | Twitter | Instagram | YouTube |
Na Benchmark forumu uvek možete učestvovati u kvalitetnim i aktuelnim diskusijama iz IT industrije
Komentari
0 Dodaj komentar