Kompletnu Benchmark recenziju ovog modela možete pronaći na sledećoj stranici
Iako stiže sa dijagonalom od 5.5 inča, S7 Edge ne deluje kao preterano veliki telefon, jer se Samsung potrudio da maksimalno optimizuje odnos između ekrana i dimenzija kućišta. Primetna stvar koju smo zaključili još u Barseloni na predstavljanju jeste da su ivice kod Edge-a mnogo manje oštre u odnosu na prošlu godinu, tako da je daleko prijatniji za držanje. Sa druge strane, pošto je i dalje većinom izrađen od stakla, kako na prednjoj tako i na zadnjoj strani telefona, moramo istaći da je opet reč o nešto klizavijem smartfonu i da treba biti pažljiviji pri rukovanju.
Raspored tastera je ostao vrlo sličan, sa leve strane se nalaze tasteri za kontrolisanje nivoa zvuka, a opet imamo zvučnik sa donje strane koji neće obradovati mnoge po pitanju položaja. Interesantno je da se Samsung nije odlučio za USB Type C konekciju, već i dalje imamo klasični microUSB 2.0 priključak. Power taster je desno, vrlo je kvalitetan kao i Volume tasteri, a na vrhu je ponovo smešten Slot za Sim karticu, sa ključnom izmenom da se tu takođe nalazi i microSD slot. Samsung je ove godine iz nekog razloga izostavio IR emiter na vrhu.
Pozadi je vrlo uočljivo smanjeno ispupčenje kamere, daleko je manja "grba" u odnosu na S6 i S6 Edge, a kad smo već kod ispupčenja, korigovan je i Home taster sa senzorom otiska prsta, tako da ni on ne štrči toliko kao prethodne godine. Daleko više preferiramo S7 Edge u odnosu na S7, i smatramo da je dizajnerski gledano svakako najprivlačniji smartfon u ovom trenutku.
Kompletnu Benchmark recenziju ovog modela možete pronaći na sledećoj stranici