HTC Sensation XL

HTC Sensation XL

Nakon izdavanja Titan modela koji poseduje Windows Phone 7 operativni sistem, HTC je izbacio hardverski i dizajnerski sličan model, ovoga puta sa Android operativnim sistemom - HTC Sensation XL. Primetili ste Sensation u njegovom imenu, ali nije reč o nasledniku originalnog HTC Sensation modela, reč je o jednojezgarnoj 1.5 GHz varijanti, koja je kombinovana sa Beats Audio rešenjem, tako da je ovaj model predstavljen kao muzički telefon. Ono što takođe ističe ovaj telefon je njegov masivni 4.7-inčni ekran, 8MP kamera sa duplim LED blicem i njegova bela boja, koja ga čini vrlo elegantnim

    Sadržaj

      Dragoljub Radovanović Poznato je da HTC voli da eksperimentiše sa dizajnom, ali takođe i da ponudi modele telefona koji će najviše odgovarati vašim potrebama, ukusima za dizajn i budžetu, tako da se to može primeniti i za HTC Sensation XL model telefona. Ako ste čitali naš test HTC Titan telefona, u ovom modelu ćete pronaći velike sličnosti u hardveru i dizajnu u poređenju sa njim, ali jasnu razliku u operativnom sistemu koji poseduje. Za razliku od Titan modela, Sensation XL poseduje Android operativni sistem, ali takođe poseduje i Beats Audio rešenje, tako da se radi o telefonu na kojem je jedna od glavnih stvari reprodukcija muzike. Zašto spominjemo Titana, pre nego originalni Sensation? Zato što Sensation XL, uprkos svom imenu, najveći deo karakteristika deli upravo sa HTC Titan telefonom.

       
      HTC Sensation XL je poveći telefon sa S-LCD ekranom od 4.7-inča, rezolucije 480 x 800 piksela, koja je mogla biti veća, uzimajući u obzir njegovu dijagonalu. U eri dvojezgarnih, a uskoro i četvorojezgarnih telefona, izdavanjem ovog modela koji se pojavio još u novembru 2011-e godine, HTC se odlučio za jednojezgarnu alternativu, ali sa nešto većom frekvencijom procesora nego što obično srećemo. Sensation XL poseduje Qualcomm MSM8255 Scorpion 1.5 GHz jednojezgarni procesor, u kombinaciji sa Adreno 205 grafičkim čipom, što zvuči obećavajuće.

      Telefon poseduje 8MP prednju kameru sa duplim LED blicem, prednju kameru od 1.3MP, ali i mogućnost snimanja u 720p rezoluciji. Razlog tome što 1080p snimanje nije prisutno, je posedovanje jednojezgarnog procesora umesto dvojezgarnog, koji ne bi mogao da se izbori sa takvim poslom. Poseduje 16GB skladišta, od kojih je dostupno 12.64GB , i ono što je jako čudno, nepostojanje microSD slota, kada se uzme u obzir da je ovo ipak muzički telefon. HTC je poznat po svom jako privlačnom Sense korisničkom interfejsu, tako da ovaj model poseduje verziju Sense UI 3.5. Nešto detaljnije specifikacije možete naći ispod, a posle njih prelazimo na sadržaj kutije i hardver, tačnije njegov dizajn.

      [modul]specifikacija=515[/modul]HTC Sensation XL dolazi u beloj kutiji umerene veličine, preko koje ide kartonski deo na kome je smeštena grafička ilustracija telefona i neke osnovne informacije. Kada taj kartonski deo smaknemo, dobijamo pristup potpuno beloj kutiji sa HTC logoom sa gornje strane.

      Kada smo otvorili kutiju, zatekle su nas lepo upakovane slušalice, i sam telefon koji se nalazi u zaštitnoj kesici.

      Ispod tog kartona, zatekli smo opremu i knjižice koje standaradno dolaze uz telefon, ali i opremu vezanu za Beats Audio rešenje.

      Izvadili smo celu sadržinu kutije i položil je na sto, kako bi bolje videli šta sve tu ima. Tu su razne knjižice i uputstva na raznim jezicima, malo promotivnog materijala, HTC-ov beli glossy punjač, USB kabl koji ide u punjač ili računar, i torbicu za slušalice.

      Ova torbica nam se jako svidela, napravljena je od eko kože i ima tvrdi deo na vrhu sa oprugom, koji je potrebno stisnuti sa obe strane, kako bi mogli da prisupite unutrašnjosti torbice. Na sebi nosi Beats Audio crveni logo i beats by dr.dre oznaku. Ona osigurava da nećete izgubiti vaše slušalice, ili ih oštetiti prilikom nošenja.

      Same slušačice su jako kvalitetne i pružaju veoma glasan zvuk, prigušivanje okolne buke, jer poprilično zapuše vaše uši kada ih stavite, i nešto što nismo očekivali od slušalica koje idu u uši – fenomenalan bas! Poseduju takav dizajn i crveni kabl, koji će možda malo više privlačiti pažnju u javnosti, ali da li je to dobra ili loša stvar, zaista zavisi od osobe do osobe.

      Na njima se nalazi i deo za kontrolu zvuka, na kojem se nalaze dugmići za kontrolu nad vašim pesmama, tako da možete stopirati, premotavati unapred i unazad, ili preskakati pesme dok ne nađete onu koja vam odgovara. Ovaj deo ujedno poseduje i mikrofon, tako da pariraju kao handsfree uređaj, a preko ovog dela direktno se možete javiti na dolazeći poziv, bez vađenja telefona iz džepa. Ono što se nama čini da nedostaje na slušalicama je direktna kontrola jačine zvuka, jer u ovom slućaju to morate uraditi na samom telefonu.

      U torbici takođe dobijate kesicu sa delovima koje idu u uši raznih veličina, tako da mogu da odgovaraju za sve tipove ušiju, ali takođe dobijate i zakačaljku, koja služi da fiksirate kabl za odeću.

      Crveno-bela kombinacaja slušalica i kabla, se po nama slaže odlično slaže sa belom bojom telefona, tako da smo ukupno zadovoljni kompletnim dizajnom i utiskom koje su na nas ostavile.Prelazimo na sam dizajn telefona. HTC Sensation XL zaista opravdava svoju XL oznaku, tako da se radi o dosta velikom modelu sa 4.7-inčnim ekranom. Kvalitet materijala odabran za njegovu izradu je solidan. Njegov oklop sa prednje strane, koji zalazi dobrim delom i pozadi, napravljen je od bele plastike, koja se nama dosta dopada. U kombinaciji sa ovom plastikom, na većoj površini zadnje strane nalazi se srebrni aluminijum, na njegovom poklopcu. HTC Sensation XL je po nama (subjektivno), najlepši telefon sa kojim smo imali priliku da se sretnemo. Bela boja mu daje poseban šmek, koja se slaže sa HTC-ovim “fensi” dizajnom. Neko bi okarakterisao da je ovakvu ideju HTC pozajmio od Apple-a, ali nećemo se upuštati u tu diskusiju.

      Sa prednje strane telefona dominantan je njegov ogromni ekran dijagonale 4.7-inča, koji nažalost ne poseduje Gorilla staklo, tako da morate biti jako pažljivi prilikom eventualnih padova, jer se veoma lako možete naći u sitaciji sa slomljenim staklom. Ispod ekrana nalaze se četiri standardna senzora osetljiva na dodir, koji svetle belom bojom kada je ekran telefona aktivan, i njihov raspored je Home, Options, Back i Search.

      Iznad ekrana se nalazi sad već poznat stil mrežice ispod koje se nalazi zvučnik za razgovor, logo telefona, senzor ambijentalnog osvetljenja i prednja 1.2MP kamera.



      Prelazimo na bokove telefona, kako bi vam pokazali gde se šta nalazi od dugmića i ulaza. Sa leve bočne strane u donjem delu nalazi se microUSB konektor, koji nema nikakva zaštitna vratanca ili slično.

      Na donjoj bočnoj strani nalazi se dugmence pomoću koga skidate poklopac zadnje strane, a pored njega se nalazi rupica, koja je zapravo mikrofon za razgovor, ili druge namene kao što je komandovanje glasom.

      Sa desne bočne strane, smešteno u gornjem delu, nalazi se dugačko dvodelno dugme za kontrolisanje nivoa jačine zvuka slušalica, ili kada su one isključene, nivo zvuka zvona telefona i ostalih zvukova.

      Sa gornje bočne strane telefona nalazi se dugme za uključivanje/isključivanje ekrana, 3.5mm ulaz za slušalice i još jedna rupica mikrofona.


      Prelazimo na zadnju stranu telefona. Na zadnjoj strani telefona nalazi se 8MP kamera, sa duplim LED blicom smeštenim sa njene leve strane i mrežicom zvučnika koji je smešten sa njene desne strane. Inače, kao što smo pomenuli dobar deo poklopca je izrađen od aluminijuma, tako da pruža jako lep osećaj kada se telefon drži u ruci.


      Ispod aluminijumskog dela nalazi se plastični deo, u kome je smešten logo Audio Beats, crveni krug sa belim slovom b.

      Kada skinemo poklopac, ispod njega nalazimo 1600mAh bateriju, prostor za Sim karticu, ali kao što smo pomenuli, ne i microSD slot za karicu. Zašto je HTC odlučio da izostavi tako bitnu stvar, još na muzičkom telefonu, nije nam bilo jasno.

      Treba napomenuti još jednu bitnu stvar, a to je da je poklopac na ovom modelu ima ulogu i kao antena telefona. Ako imate potrebu da ga skidate dok je telefon uključen, primetićete da će signal opasti na samo jednu crticu, a nekada i potpuno izgubiti prijem. Ovo nije zapravo mana telefona, jer je normalno da nećete skidati poklopac tokom korišćenja, ali smo vam ipak skrenuli pažnju na tu stvar. Što se tiče kvaliteta izrade, mi smo jako zadovoljni istim, ali on nije potpuno savršen. Neki će ovo nazivati traženjem igle u plastu sena, dok će ostalima biti opravdana stvar – poklopac ne leže potpuno na okvir telefona kada se zatvori, već između njih postoji milimetarski zazor, tako da telefon malčice “zjapi”, u nedostatku boljeg izraza. Ovo definitivno ne kvari ukupan utisak držanja, ali je ipak nesavršenost koju smo imali potrebu da pomenemo.

      Težina telefona zbog njegove veličine i aluminijuma je nešto iznad proseka, ali ne predstavlja nikakav problem. Što se tiče debljine, ona je identična kao kod Samsung Galaxy S modela, tako da ćemo vam pružiti par fotografija, kako bi stekli predstavu koliko je ovaj model veći od standardnih 4-inčnih modela.


      Što se tiče debljine, po specifikacijama, ona je identična sa Galaxy S modelom, ali pošto Galaxy S ima podebljan deo sa zadnje strane, dobija se utisak da je HTC Sensation XL nekako tanji.


      HTC Sensation XL model dolazi sa Android Gingerbread verzijom operativnog sistema, u našem slučaju, to je bila verzija 2.3.5. Ono što je nekima jako bitna stvar kod HTC-a je njegov Sense korisnički interfejs, dok je drugima Sense precenjena stvar koja nepotrebno opterećuje resurse telefona. Mi nismo sigurni čiju bi stranu uzeli i želimo da ostanemo neutralni po tom pitanju. Ipak, ono što moramo da priznamo je to, da je Sense UI 3.5 verzija koju ovaj model poseduje stvarno prelepa, puna animacija i dodataka. Pre nego što dobijete početni ekran uređaja, morate da otključate telefon, pomoću HTC-ovog poznatog prstena. Ovaj prsten možete pomeriti samo ka gore, ili ubaciti jednu od prečica (koje možete sami dodeljivati) u prsten i automatski otključati i pokrenuti tu aplikaciju u isto vreme. Na lockscreenu se takođe nalazi časovik, datum i ime operatera.

      Nakon što se otključali telefon, sečekaće vas glavni početni ekran. Na njemu će se nalaziti HTC-ov časovnik, datum i vremenski widget, kao i nekoliko prečica ka aplikacijama.


      HTC vam nudi ukupno sedam početnih, ekrana, na koje možete da stavljate widgete, i njima možete lako pristupiti pinch to zoom out gestom na ekranu. Kroz ekrane se krećete standardnim prevlačenjem u levo i desno, a ako to učinite brzim prelaskom prsta, ekrani će se završiti kao karusel, i dobićete 3D pogled.

      HTC je poznat po tome što je napravio fenomenalne efekte u delu za vremensku progozu, tako da ćete dobiti 3D animaciju za svaku od ukupno deset vremenskih prilika. Ono što je fenomenalno nije samo 3D animacija, već i zvuk koji u zavisnosti od vremenske prilike ide uz nju.


      Kada uđemo u fijoku sa aplikacijama, zatičemo standardnu crnu pozadinu i ikonice. App drawer je kod HTC podeljen u tri dela, kako bi se korisnik lakše snašao. Postoji All Apps, deo gde se nalazi spisak svih aplikacija, Frequent Apps, aplikacije koje se koriste često i Downloaded Apps, aplikacije koje smo lično preuzeli sa Android Market-a.



      Meni sa notifikacijama sadrži nedavno otvorene aplikacije, tako da je to takođe fin detalj, ali i deo gde možete brzo pristupiti nekim opcijama kao što su WiFi,Bluetooth, Task menadžer i slično.
      Glavna stvar kod HTC Sensation XL modela je veličina njegovog ekrana, koju ćete odmah zavoleti, pri prvom uzimanju telefona u ruku. Ekran koji ovaj model koristi je Super LCD tipa, tako da pruža veoma lepe boje, ali mnogima je briga ista 800 x 480 rezolucija, na povećoj dijagonali od 4.7 inča. Što se nas tiče, mi nismo osetili da je ova rezolucija premala za dijagonalu i nismo osetili nikakav hendikep zbog toga što rezolucija nije veća.

      Iako se slažemo da je Super LCD dobra tehnologija, još uvek nije na nivou Super Amoled tipa ekrana. Pošto posedujemo Samsung Galaxy S model telefona, odlučili smo da ih stavimo jedan pored drugog i uporedimo kakve su boje na jednom, a kakve na drugom modelu. U realnom gledanju, iako na prvi pogled nema velike razlike, kako ih sve duže posmatrate jedan pored drugog, primećuje se prednost Samoled tipa,koja se ogleda u širem spektru boja, mnogo detaljnijim i blažim prelazima između nijansi i lepšoj zasićenosti (neko bi rekao prezasićenosti). Fotoaparatom je teško preneti taj utisak, ali ipak ćemo ostaviti par fotografija. Razlika je najviše očigledna u oblasti crvene boje, gde je kod Sensation XL modela ona nekako bleđa, i u oblasti zelene boje. Ovo što vidite na fotografiji, što podseća na crnu boju, je zapravo tamno zelena boja, čija je nijansa bila mnogo tačnije prikazana na Samoled ekranu, dok je na Super LCD ekranu ona prikazana bliže crnoj nego što je tamno zelena. Takođe, ne prelasku između svetlo zelene i tamno zelene, Super LCD ekran je prikazivao banding, nešto što nije postojalo na Samoled ekranu. Naravno, dubina crne boje je takođe drastično bolja na Samoledu, kao i uglovi gledanja, mada Super LCD na Sensation XL modelu, je takođe imao dosta dobre uglove. Super-LCD jeste dobra tehnologija, ali Samoled i dalje ostaje kralj ekrana za mobilne uređaje.


      Da se vratimo konkretno na Sensation XL model. Brzina u radu jednojezgarnog procesora je pružala odlične rezultate, zahvaljujući 1.5GHz procesoru, tako da čak i pored zahtevnog Sense korisničkog interfejsa, nismo primetili nikakva usporenja u radu, telefon je bio jako živahan i imao brz odziv. Browsing iskustvo na ekranu ove dijagonale je stvarno lepa stvar, jer možete videti punu veličinu sajta, a da vam tekst ne bude previše sitan kako bi videli šta piše. Ipak, savetujemo vam da koristite pinch to zoom opciju, kako bi tekst bio na prihvatljivijem nivou, i kako ne biste bespotrebno zamarali vaše oči. Stranice su otvarane relativno brzo i nije bilo problema sa prikazivanjem Flash sadržaja. Učitavanjem stranice, nestaje gornji bar sa satom i ostalim informacijama, a kada skrolujete ka dole nestaje i polje u kojem kucate adresu sajta, tako da se iskorišćava puna veličina ekrana za web stranice.



      Pošto je ovo takođe i muzički telefon, naš utisak o kvalitetu reprodukovanog zvuka iz Beats by dr. Dre slušalica koje dolaze sa njim je bio jako pozitivan. Zvuk koji dolazi iz slušalica je dosta glasan na maksimalnoj jačini, ali zadržava svoju čistinu, nema distorzije u zvuku ili sličnih nedostataka. Svaki detalj iz pesme je veoma uspešno prenet do naših ušiju, a ono što nas je posebno oduševilo je nivo basa za slušalice koje idu u uši. Bas je jednostavno fenomenalan i dodaće vašim pesmama potpunu novu dimenziju i učiniti da pesme zvuče jako ubedljivo. Ugrađeni muzički plejer će zadovoljiti sve vaše potrebe, jer poseduje sve standardne opcije koju su vam potrene za lako nalaženje pesama, pomoću kategorija i opcije za manipulaciju pesmama. Ono što je takođe dobra stvar, je ugrađena podrška za media servere, tako da veoma lako možete da slušate muziku smeštenu na vašem računaru, bežično pomoću DLNA protokola.



      Reprodukcija visokoprofilnih (ili niskoprofilnih) MKV video fajlova u stock plejeru nažalost nije moguća, dobija se “video not supported” poruka, kako sa 720p, tako i 1080p rezolucijom klipova. Pokušali smo da reprodukujemo i 720p WMV fajl u stock plejeru, koji je otvoren, ali je imao problema sa reprodukcijom, tačnije, dobijali smo nepomične sličice iz klipa. Što se tiče tipova fajlova sa SD rezolucijom u mkv,wmv, mp4 i avi formatima, oni će biti reprodukovani bez problema u stock plejeru. Preuzeli smo sa Android Marketa druge video plejere, kao što je DicePlayer, sa kojima smo pokušali da reprodukujemo visokoprofilne MKV 720p i 1080p semplove. 720p mkv visokoprofilni semplovi su reprodukovani bez problema, ali na 1080p rezoluciji visokoprofilnih klipova nismo uspevali da dobijemo mogućnost hardverske akceleracije, tako da njihovo gledanje bez seckanja nije bilo moguće. Sve u svemu, video iskustvo na Sensation XL nije baš visokom nivou, barem što se tiče podrške za kodeke i formate ugrađenog plejera, dok je sa 3rd party plejerima ta mogućnost donekle poboljšana.
      HTC Sensation XL model poseduje i ugrađenu DLNA streaming aplikaciju, tako da možete da strimujete filmove, muziku i slike na DLNA podržane uređaje, kao što je u našem slučaju Samsung 51D6900 televizor.

       

      Vreme trajanja baterije na Sensation XL modelu je bilo dobro. Bateriju nismo testirali neprekidnim video testiranjem, već smo povremeno koristili telefon u periodu od 24 časa, i iz njega izvukli 3 sata i 7 minuta uključenosti ekrana na maksimalnoj osvetljenosti, kada je indikator na telefonu prijavio da je ostalo ispod 10%. Kada se uzme u obzir ovolika dijagonala ekrana i to što smo ga držali na maksimalnoj osvetljenosti ekrana, a dobar deo od tih 24 sata je proveo u idle režimu, kada bi se osvetljenje spustilo na 50% i telefon neprekidno koristio, ovaj model bi mogao da bez problema da izvuče preko pet sati korišćenja.
      Pošto smo ove testove počeli da praktikujemo od skoro, trenutno nemamo bazu rezultata ovih Benchmark aplikacija, tako da ćemo ovog puta uporediti Sensation XL model samo sa Samsung Galaxy S modelom. Quadrant Advanced je popularna benchmark aplikaciju, sa kojom ste verovatno upoznati. Ona pokreće seriju CPU, I/O 2D i 3D testova, za koju dodeljuje određen broj poena i na kraju ih sabira u konačan rezultat.

      NenaMark 1 je OpenGL ES 2.0 grafički benchmark, koji opterećuje GPU grafičkim elementima kao što su refleksije, dinamičke senke, parametrične površine, čestice i različiti modeli svetla.

      Vellamo je benchmark aplikacija koja testira performanse browser-a Android mobilnih uređaja. On testira stabilnost, networking, JavaScript, rendering i korisničko iskustvo, tako da je dobrim delom baziran na realnim testovima i situacijama sa kojima se srećemo tokom pretraživanja interneta.

      Antutu je benchmark alatka koja provodi vaš uređaj kroz performanse memorije, CPU integer-a, CPU floating point, 2D i 3D grafičke performanse, brzinu upisa/čitanja SD kartice i I/O performansu databaza.

      Linpack je isključivo CPU benchmark aplikacija. Ona meri brzinu vašeg uređaja tako što meri koliko miliona floating point operacija u sekundi (MFLOPS) vaš uređaj može da uradi za što kraće vreme. Poseduje dve opcije Single Thread i Multi Thread.

      BenchmarkPi je jednostavan benchmark koji računa koliko je vašem uređaju potrebno milisekundi da izračuna Pi (3.14…) vrednost.

      CF-Bench je alatka koja između ostalog meri performanse memorije i procesora, a ona je specifično namenjena uređajima sa više jezgra, tako da nije baš reprezentativna za jednojezgarne modele.

      BrowserMark nije aplikacija, već se ovaj test pokreće direktno iz Browsera uređaja. Ukratko, BrowserMark je namenjen da ispita koliko je brz vaš Browser.

      Sunspider je takođe još jedna alatka, koja nije aplikacija, već se takođe pokreće iz Browsera. Sunspider je JavaScript benchmark koji testira JavaScript jezik, tako da je takođe vezana za brzinu Browsera.

      Electopia je ujedno igra i OpenGL ES 2.0 benchmark, koji testira performanse GPU čipa. Poseduje dve rezolucije, Fullscreen, gde se benchmark odvija preko celog ekrana, i WXGA, gde je benchmark smešten u manji prozor, kod kojeg su naravno bolje performanse.

      Iz testova se jasno vidi koliko je HTC Sensation moćniji u testovima procesora, dok je Adreno 205 GPU čip slabiji od PowerVR SGX540 čipa u čistim GPU testovima, kao što je Nenamark i pri reprodukciji 1080p visokoprofilnog materijala, koju Galaxy S reprodukuje bez problema, dok je ona problem modelu HTC Sensation XL. HTC je u poslednje vreme drastično poboljšao kvalitet kamera koje stavlja u svoje modele, a takav je slučaj i sa HTC Sensation telefonom. On poseduje kameru od 8MP (3264×2448) sa duplim blicem i autofokusom, a što se tiče video snimanja, jednojezgarni procesor ka ograničava na 720p rezoluciju u 25 frejmova po sekundi. Od podešavanja u aplikaciji imate ogroman broj efekata u realnom vremenu za fotografije i video snimanje, ali i predefinisane režime slike kao što su Portrait, Landscape, Action Burst, Panorama režim, ali i Backlight HDR režim. HDR (High Dynamic Range) režim umesto jedne fotografije pravi nekoliko i onda ih kombinuje u jednu, kako bi ekspozicija različitih delova slike bila maksimalno dobra i pružala veći deo detalja u tamnim i svetlim delovima slike u odnosu na jednu fotografiju. Za ovaj režim potreban vam je stativ, kako slike usled pomeranja ne bi ispale mutne.


      Kvalitet fotografija koje smo zabeližili je bio zaista fenomenalan za jedan mobilni telefon. Visok nivo detalja koji se nalazio u fotografijama, odličan kolorit, i dosta nisko prisustvo šuma, kameru na HTC Sensation XL modelu svrstava od jednu od boljih koje se trenutno nalaze na mobilnim telefonima. Pomenuli smo da je prisutna i opcija neprekidnog autofokusa, tako da telefon sam fokusira sliku kako se odaljite ili približite objektu koji želite da fotografišete, ali on u većini slučajeva ne radi baš najbolje. Nekada slika ostaje mutna i potrebno mu je duže vremena da “skapira” da treba da je izoštri, tako da obratite pažnju na ekranu, da li je slika fokusirana ili nije pre nego što pritisnete softverski okidač, jer se nama dešavalo da napravi dosta mutnih fotografija jer nismo obraćali pažnju. Video snimanje kod ove kamere ipak nije na naročitom nivou, kao što je to slučaj sa fotografijama. Iako se radi o 720p rezoluciji, nivo detalja je bio dosta nizak i oštrina slike nije bila toliko dobra, pogotovo kada se radilo o slici koja se nalazi nešto dalje od kamere, dakle objektima u pozadini. Postoji još jedna stvar oko snimanja, a to je naglo zatamljivanje i posvetljenje slike, kada se pređe sa svetlije na tamniju scenu, koju snimate. Sveukupno, snimanje nas nije preterano oduševilo, iako je stopa frejmova bila stabilna, mada opet, 30 frejmova bi bilo poželjnije umesto 25. HTC nije uspeo da pruži potpun paket što se tiče kamere, ali je pohvalno što je barem deo sa fotografijama dobar, mada video snimanje malo kvari ukupan utisak. U svakom slučaju, pogledajte primere.










       
      Zaključak HTC Sensation XL je dosta dobar model, sa odličnim dizajnom, prostranim ekranom i jako dobrim performansama za jednojezgarni procesor, koji se u njemu nalazi. Pored toga, ovo je muzički telefon sa Beats Audio rešenjem, koje uključuje dosta kvalitetne slušalice, koje će vam pružiti jako dobro iskustvo slušanja vaših omiljenih pesama. Prostran ekran vam osigurava odlično iskustvo u surfovanju internetom, a u kombinaciji sa Sense UI 3.5 korisničkim interfejsom, iskustvo pri korišćenju telefona je još privlačnije za oko. Tu je i jako kvalitetna 8MP kamera sa duplim LED blicem, ali ne baš toliko kvalitetno 720p snimanje. Postoji par propusta kao što je nepostanje microSD slota, pogotovo na ovakvom telefonu koji ćete jako brzo napuniti muzikom.

       
      Ovo je telefon koji može da posluži i poslovnim korisnicima, koji će sasvim lepo iskoristiti veličinu ekrana, što važi i za one koji često surfuju, ali i osobama koje žele dobar kvalitet zvuka u kompletnom Beats Audio rešenju. Ako niste u potrazi isključivo za modelima sa dvojezgarnim procesorima i hardverskom snagom, savetujemo vam svakako da razmotrite i ovaj jako zanimljivi HTC-ov model. Prednosti: – Odličan dizajn i izgled telefona – Veoma dobre performanse – Veliki 4.7-inčni ekran – Beats Audio, kvalitetno rešenje zvuka – Pravi jako dobre 8MP fotografije Mane: – Nepostojanje microSD slota – Lošije 720p video snimanje Uređaj na test ustupio Telenor .  

      Ostani u toku

      Prijavi se na newsletter listu i jednom nedeljno cemo ti poslati email sa najnovijim testovima i vestima iz sveta tehnologije.

      Hvala!

      Uspešno ste se prijavili na na naš newsletter! Proverite vaš email nalog kako bi potvrdili prijavu.

      Možda vam se svidi