Napajanja dobijaju novu sertifikaciju, kao alternativu za 80 Plus program

Cilj nove sertifikacije jeste bolja preciznost u testiranju, kao i da se korisnicima omoguće bolje informacije o efikasnosti i zvuku koji napajanja prave

Već neko vreme kupujemo napajanja sa 80 Plus sertifikacijom, koji PSU uređaje rangira po bronzanoj, srebrnoj, zlatnoj i platinum skali, bazirano na efikasnosti. Kompanija Cybenetics veruje da ovu nomenklaturu može da uradi mnogo bolje, zbog čega je kreirala novi standard za sertifikaciju napajanja, za efikasnost i zvuk/buku. Cilj ove sertifikacije jeste bolja preciznost u testiranju, kao i da se korisnicima omoguće bolje informacije o efikasnosti i zvuku koji napajanja prave.Procedura testiranja, koju Cybenetics koristi, u pripremi je već nekoliko godina. Laboratorija kompanije je opremljena vrhunskom opremom, koja se koristi za testiranje kombinacija učitavanja uz pomoć prilagođenih aplikacija, kako bi se prikupili rezultati na hiljade kombinacija učitavanja. Ovo je korak iznad onoga što koristi aktuelni standard, koji testira četiri najčešća stepene učitavanja kako bi se rangirala ukupna efikasnost.
psu2_1.jpgNovi proces bi trebalo da omogući preciznije ukupno rangiranje efikasnosti, a sva testirana napajanja moraju da podržavaju ErP Lot 6 2010/2013 i ErP lot 3 2014 direktive, kao i zahteve iz (EU) No 617/2013 regulative:(a) 85% efikasnosti na 50% rangirane izlazne snage;(b) 82% efikasnosti na 20% i 100% rangirane izlazne snage;(c) Power Factor = 0.9 na 100% rangirane izlazne snage.Pored testiranja efikasnosti, Cybenetics želi da obezbedi i sertifikaciju za zvuk. Ovo je poznato kao LAMBDA sertifikacija i testira se korišćenjem sofisticiranog programa za monitoring, kako bi se proveravala očitavanja zvuka kroz kompletan operativni raspon napajanja.
psu3.jpgRangiranje efikasnosti napajanja je trenutno poznato kao “ETA” i ima pet nivoa: A+, A, B, C i D. LAMBDA sertifikacija zvuka se, s druge strane, sastoji od sedam nivoa: A++, A+, A, B, C, D i E. Proizvođači mogu da izaberu da prikazuju svoj bazični nivo bedža ili bedž koji pokazuje tačnu efiokasnost i nivo buke.Izvor: KitGuru

Ostani u toku

Prijavi se na newsletter listu i jednom nedeljno cemo ti poslati email sa najnovijim testovima i vestima iz sveta tehnologije.

Hvala!

Uspešno ste se prijavili na na naš newsletter! Proverite vaš email nalog kako bi potvrdili prijavu.

Možda vam se svidi